"10% Polek i Polaków regularnie kupuje niemieckie środki piorące" wg PMR Consulting&Research. 

Dlaczego?  Poznaj 5 powodów, dlaczego warto mieć w swoim domu niemieckie produkty takie jak środki czystości lub kosmetyki. Napiszę o korzyściach, które są w zasięgu ręki. Jeśli przetestowałeś już niemiecką chemię, to z pewnością skiniesz głową, czytając poniższe argumenty. 


Wydajne i gęste chemia niemecka

Po pierwsze WYDAJNOŚĆ

Środki czystości wyprodukowane w Niemczech na rynek niemiecki zostały stworzone w oparciu o bardziej nowoczesne technologie. Krótko mówiąc, mają one lepszy skład, bo zawierają więcej substancji aktywnych, a co za tym idzie, wykazują się większą skutecznością usuwania plam, brudu czy tłuszczu. Niemieckie środki czystości są bardziej skoncentrowane niż te, które znasz. Wiem, słyszałaś to już nie raz, nie dwa, ale one naprawdę wystarczają na zdecydowanie dłużej, co oznacza, że oszczędzasz, wybierając chemię z Niemiec.

A teraz ciekawostka, czy wiesz, że Polacy nie stosują się do zaleceń producenta  np. proszków do prania czy płynu do płukania i stosują większą ilość środka w przeciwieństwie do Niemców?  Niemieccy konsumenci stosują dokładnie tyle środka, ile jest napisane na opakowaniu, bo nie muszą używać go więcej, żeby zwiększyć jego skuteczność. Niemożliwe? Możliwe i powiem więcej, zajmie Ci trochę czasu, żeby przyzwyczaić się, że od teraz wsypujesz mniej np. proszku i za każdym razem będziesz mieć chęć wsypać go odrobinę więcej :) Odkąd zaczęłam używać niemieckiego proszku do prania, to powiem szczerze, że zdarzało mi się sypnąć troszkę więcej „na wszelki wypadek” :) , zupełnie niepotrzebnie. Poczuj świeżość

Po drugie ZAPACH

Zaczynając od środków czystości poprzez proszki i płyny aż do kosmetyków, one wszystkie zachwycają zróżnicowanymi zapachami, które bardzo długo się utrzymują, dając poczucie świeżości i czystości na dłużej. Przy czym te zapachy nie są uciążliwe i nie męczą nosa. 

Pamiętasz ciocię z Niemiec, która odwiedzała Cię od czasu do czasu? U mnie gościła co roku w wakacje ;) Ah nie miałeś cioci w Niemczech? To sobie wyobraź, że gdy ciocia z Niemiec skończyła kąpiel, wtem przepiękny zapach kosmetyków roznosił się po całym domu i Ty zazdrościłaś tego cioci :) Ja, wtedy jako nastolatka zazdrościłam jej, że mogła otulić się tymi wszystkimi pięknymi zapachami. Nie mogłam się doczekać, kiedy na koniec jej wakacji dostanę od niej buteleczki z szamponem, odżywką czy balsamem i przedłużę, chociaż na krótki czas, luksusową nutę w łazience ;)  


Delikatne środki czystości z Niemiec

Po trzecie DELIKATNOŚĆ

Proszki i płyny niemieckie nie niszczą nawet najbardziej delikatnych materiałów. Jak wynika z badań, niemieckie środki czystości:

  • delikatne dla tkanin
  • kolorowe tkaniny dłużej zachowują swoją intensywną barwę - nie blakną tak szybko
  • głębia koloru czarnych ubrań jest zdecydowanie większa
  • delikatne także dla pralek - w swoim składzie mają często substancje, wspomagające ich działanie np. odkamieniacze, które przedłużają żywotność pralki

 

Ekologiczne srodki czystosci z Niemiec
Po czwarte EKOLOGIA

W skład chemii niemieckiej coraz częściej wchodzą substancje, które ulegają szybkiej biodegradacji i nie szkodzą środowisku, za co dostają wieki plus. Coraz częściej środki czystości z Niemiec nie zawierają fosforanów - fosforany są jednym z głównych chemikaliów zanieczyszczających wody na naszej planecie. To one odpowiadają m.in. za rozprzestrzenianie się glonów i sinic, które w tak drastyczny sposób niszczą choćby Bałtyk.

Zamiast fosforanów zaczęto stosować fosfoniany, które w bazie danych składników detergentów wymienione są przez UE jako trwałe substancje chemiczne. Ponieważ fosfoniany nie ulegają bioakumulacji i nie wykazują toksyczności przewlekłej ani problemów z toksycznością w środowisku wodnym, powolna ich biodegradacja nie stwarza ryzyka dla środowiska naturalnego. Nic nie przeszkadza mikroorganizmom rozkładać te związki do prostych form fosforu. 

Co więcej, często w składzie produktów niemieckich nie ma substancji pochodzenia zwierzęcego, co oznacza, że są odpowiednie również dla wegan. A opakowania produktów z Niemiec pochodzą z recyklingu, więc czyszcząc własne mieszkanie, dbamy też o środowisko.


Niska cena chemia niemiecka

Po piąte ATRAKCYJNA CENA

Stać Cię na "Made in Germany" :) Bardzo często zdarza się, że chemia niemiecka jest tańsza od chemii polskiej, a jej jakość jest przecież dużo lepsza. Ceny środków czystości i kosmetyków z Niemiec możesz kupić w atrakcyjnych cenach. Z pewnością docenisz ich wydajność, skuteczność i zróżnicowane przepiękne zapachy. Środki czystości produkowane w Niemczech są bardzo lubiane przez sporą część polskiego społeczeństwa. Po prostu spróbuj niemieckiej jakości, nic nie tracisz, a zawsze możesz wrócić do produktów, które używałeś dotąd.