Palniki gazowe to niezbędne akcesoria dla wszystkich miłośników outdooru i turystyki. Dzięki nim możemy gotować posiłki, parzyć kawę czy herbatę, a nawet ogrzewać namiot. W zależności od naszych potrzeb i preferencji, możemy wybrać różne rodzaje turystycznych palników gazowych.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów palników gazowych są modele kompaktowe i lekkie. Są one idealne dla osób, które cenią sobie minimalizm i chcą uniknąć dodatkowych kilogramów w plecaku. Taki palnik zajmuje mało miejsca i jest łatwy w transporcie. Palniki tego typu zazwyczaj mają jedno lub dwa palniki, co pozwala na gotowanie kilku potraw jednocześnie.

Najlżejsza kuchenka turystyczna na kartusze gazowe (zawór lub gwint) SPARK 80gram 2.6kW

Innym rodzajem palników gazowych są modele z wymiennymi butlą. Są one zazwyczaj nieco większe od kompaktowych palników, ale za to posiadają więcej palników i są bardziej wydajne. Dzięki temu możemy gotować posiłki dla większej grupy osób. Palniki tego typu są też bardziej uniwersalne, ponieważ możemy wymienić butlę z gazem, kiedy zabraknie nam paliwa.

Ponadto, istnieją również palniki gazowe z funkcją ogrzewania. Są one idealne dla osób, które planują wyprawę w chłodniejsze regiony lub wczesną wiosną lub późną jesienią. Palniki tego typu posiadają specjalną komorę, w której możemy umieścić np. kostki gazowe, dzięki czemu będziemy mogli ogrzać namiot lub schronisko.

Gazowe kuchenki turystyczne działają na zasadzie palnika gazowego, który jest umieszczony w specjalnej obudowie. Palnik ten jest zasilany gazem z butli, która jest umieszczona w kuchence. Palnik ten jest wyposażony w dyszę do regulacji płomienia, dzięki czemu można dostosować jego moc do potrzeb gotowania.

      Kuchenka turystyczna kempingowa gazowa THUNDER PRO 2kW


Gazowe kuchenki turystyczne to niewielkie, lekkie i poręczne urządzenia, które służą do gotowania na świeżym powietrzu i w podróży. Gazowe kuchenki turystyczne działają na gaz z butli, który jest wtłaczany do specjalnej komory spalania, gdzie tworzy płomień, który jest wykorzystywany do gotowania potraw. Gazowe kuchenki turystyczne są bardzo popularne wśród osób, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu i gotować na ognisku lub w górach.

Gazowe kuchenki turystyczne są bardzo wygodne i praktyczne, ponieważ są niewielkie i lekkie, dzięki czemu łatwo je zabrać ze sobą w podróż.

☀️ Zobacz dostępne gazowe kuchenki turystyczne

Czytaj więcej: